Kamprapport

Wam-Kam føyer seg inn i historien- samtidig som de fratok Haugerud seriegullet?
På papiret kunne det virke som Oslos fineste gutter ikke hadde noe å spille for. Det stemmer ikke. Poenget mot Haugerud torsdag kveld betød nemlig at Wam-Kam har tatt poeng mot samtlige lag denne sesongen. Dette er kun andre gang siden 2013. Totalt har Wam-Kam nå seks sesonger hvor det har blitt tatt poeng mot samtlige lag i serien. De fem foregående førte til opprykk. Mens 2024 markerte første sesong i klubbhistorien, hvor poeng mot samtlige lag ikke førte til opprykk.
HAUGERUD KUNSTGRESS (wamkam.no): (Haugerud - Wam-Kam 1 4-4 ) Sesongen nærmer seg omsider slutten, men årets WK-mannskap ser fremover. Torsdagens kamp mot Haugerud var på mange måter en styrketest, og sendte et sterkt signal til neste års 6. divisjon.
Før torsdagens kamp var 6. divisjon avd. 2 mer eller mindre satt. WK1 blir nummer 4 på tabellen. Linderud og Haugerud rykker opp. Og Rustad Abildsø og Furuset 2 rykker nok ned. Seriegullet var likevel fortsatt i spill, og Wam-Kams ambisjon var tydelig: stikke kjepper i hjulene for et Haugerud-lag som ydmyket oss på eget gress i vår. Haugerud kunstgress er en sliten matte, og oktoberregnet hjalp ikke. Likevel var det sterkt oppmøte fra lokale fans, men også noen oransje supportere. Til tross for sult og tenning, så Wam-Kams beste preget ut i store deler av første omgang. Det var, i motsetning til Gaute Grøtta Grav, høye skuldre og alt annet enn hvilepuls som preget gutta gjennom første omgang. Til gjengjeld viste Haugerud seg fra en bedre side, og vartet opp med to pene skåringer tidlig. 0-2. WK kom tilbake etter en corner. Heggelund slår rett og slett keeper i en hodeduell. 1-2. Haugerud kontrer senere inn 1-3. Som også er resultatet til pause. Hadde det ikke vært for den heltemodige innsatsen til både Petter C og Sondre i buret, ville resultatet vært betydelig styggere til hvilen.
Et skolebilde i fotballtaktikk
Pausepraten kunne vært styggere, men en sindig og gjennomtenkt Hoff motiverer gutta på en god måte. Det tar ikke lang tid før det er 3-3 på tavla. Haugeruds treningsopplegg viser resultater, og det er tydelig at hjemmelaget bygger form for neste uke. Die Oransje, som ved flere anledninger denne sesongen har fått stempelet som en av divisjonens best trente lag, tar ikke foten av pedalen. Kristoffer Heggelund setter sitt andre mål for matchen etter en sexy pasning fra Øyvind Blikra. For deretter å spille Eimund på blank noen minutter senere, og sørger for utligningen. Dette gjør at Heggelund står med 7 målpoeng på sine 7 første for Die Oransje. En kruttsterk sommersignering av WKs sportsavdeling. I sin kamp nummer 40 WK1 leverer Fabio Miracco det han selv beskriver som en «morsom assist», da han får frispark fra skråe 30 meter. Eimund legger inn med kraft, og ballen går i en nydelig bue over Haugeruds sisteskanse. 4-3! Haugerud skårer senere i kampen. Og det markerer sluttresultatet 4-4.
Bilde: Vetle som stjeler drakt.
Sitater for dagen
«Sondre står en helt enorm omgang. Vi bytter keeper i pausen, og det merkes ikke. Det sier noe om nivået vi har på keeperne våre»- Petter DO (han på WK med best game).
«Den med best game etter meg selv, lager rekke nummer 2»- Petter DO (han på WK med best game).
«For en opphenting og laginnsats. Dette legger grunnlaget for neste sesong, og hvor gode vi kan bli. Sees tirsdag»- Coach Hoff etter kampen.
«Wikborg har kanskje ikke fokusert på riktige tingene de siste ukene, men i dag så han utrolig sprek ut. Litt sånn Cole Palmer-preg over han»- Ukjent. Kanskje Wikborg selv?
«Det var et strengt gult. Jeg mister siste kamp, men nå får jeg avslutte sesongen med 30 minutter som spiss. Der jeg hører hjemme»- Kaptein Ville etter et ufortjent gult kort.
«Jeg bare tar draktnummeret til Daleng jeg»- Vetle før kampen.
«Svigerfar var mektig imponert over snuoperasjonen. Han trodde han skulle se en kopi av landskampen fra sist uke. Det ble en toppkamp. Han kjøper sesongkort!»- Christian etter kampen.
«Hvis du endrer måten du ser ting på, endrer tingene seg også»- Wayne Dyer.
En ikke-navngitt representant fra Haugeruds a-lag uttalte meget snodig:
«Vi tar denne kampen litt chill, vi satser egentlig mot seriefinalen mot Linderud neste uke».
Maraton-løper Eimund Skogheim sleit med å legge opplevelsen fra seg, og hadde flere spørsmål omkring treningsopplegget til Haugerud:
«Har de liksom trent 6 dager i strekk før oss, også kommer det en formtopp neste uke? Utrolig fascinerende».
Det er ikke godt å si. Kanskje har de vært på høydetrening?
Etter Linderuds 0-5 tap mot Ski, og Haugeruds uavgjort mot Wam-Kam. Kan seriefinalen se noe annerledes ut enn lagene har tenkt. Neste uke spiller som nevnt Linderud og Haugerud seriefinale. Lederen av avdelingen, OSI 2, møter Furuset 2 neste uke. Vinner OSI, så vinner de serien. De kan vel og merke ikke rykke opp, men seriegullet vil være deres fullt fortjent.
Neste uke venter Rustad Abildsø for siste seriekamp. Den kan være verdt å få med seg!
Wam-Kam XI (4-3-3)
Sondre Jacobsen
Tor Inge Polden
Ville Boring (K)
Petter Christiansen
Petter DO
Sander Daleng
Sondre Herstad
Vetle Mobekk
Fabio Miracco
Kristoffer Heggelund
Eimund Skogheim
Spilte også: Øyvind Blikra, Åsmund Gisholt, Christian Svendsen, Jonas Wikborg.
